1. Dziś ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO (Zielone Świątki). Msze w porządku niedzielnym. Możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 2. Bp Edward Dajczak z dniem 1 czerwca ODWOŁUJE DYSPENSĘ od niedzielnego uczestnictwa w Mszach świętych. Jednocześnie, dyspensa zostaje utrzymana dla następujących grup osób:
  • w podeszłym wieku,
  • z objawami infekcji,
  • dla tych, którzy czują trudny do pokonania lęk przez zarażeniem.
 3. Nareszcie możemy modlić się spokojnie w kościele BEZ OGRANICZEŃ LICZBOWYCH. Prosimy zachować jednak przepisową odległość między sobą (poza najbliższymi).
 4. Dziś o 17:30 kończymy NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Zapraszamy od poniedziałku na NABOŻEŃSTWO DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA codziennie o godz. 17:30 poprzedzone ADORACJĄ Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
 5. [ Dziś w niedzielę o godz. 11:00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich DZIECI URODZONYCH W MAJU. ]
 6. TRANSMISJE – od poniedziałku nie będzie transmisji codziennych adoracji i niedzielnych Mszy Świętych. Zachęcamy do udziału osobistego.
 • SPOWIEDŹ codziennie od godz. 16:30 do 17:30 w bibliotece. Zachęcamy do odprawienia niemożliwej do niedawna SPOWIEDZI WIELKANOCNEJ.
 • W piątek podczas Mszy wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem ŚW. S. FAUSTYNY (po Mszy nabożeństwo) w intencjach złożonych przy obrazie Apostołki Miłosierdzia.
 • W nadchodzącym tygodniu I czwartek (adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17:00), I piątek (odwiedziny chorych, jeśli tego pragną, prosimy o kontakt telefoniczny) i I sobota miesiąca (Różaniec wynagradzający o godz. 17:00)
 • W poniedziałek rozpoczynamy tydzień zwykły Świętem NMP MATKI KOŚCIOŁA; w środę wspomnienie męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; w czwartek JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA, święto; w piątek św. Bonifacego, bpa i męczennika.
 • Już za 10 dni BOŻE CIAŁO. Kapłani z osobami posługującymi udadzą się w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy rozmieszczonych w parafii. Gromadzimy się przy najbliższym swojego zamieszkania ołtarzu (I – Śniadeckich 116/118, II – domki, III – Łączna, IV – przy kościele) do 150 osób. Prosimy o zgłaszanie się osób chętnych przygotować ołtarze. Zapraszamy także dzieci (dziewczynki) do sypania kwiatów. Msze Święte tego dnia o 7:30, 9:30, 10 minut po procesji oraz o 18:00. Nie będzie Mszy o 11:00 i 12:30.
 • Wciąż trwają drobne PRACE REMONTOWE nad oświetleniem naszego kościoła. Zapraszamy chętne osoby do drobnych prac TAPICERSKICH (krzesła z salki).
 • Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM o owocach Ducha Świętego, które nie spływają nagle z nieba, lecz wymagają wiele czasu i pielęgnacji.